У США розпочалось перше за пів століття будівництво ядерного реактора не на легкій воді

У США розпочалось перше за пів століття будівництво ядерного реактора не на легкій воді

Американська Kairos Power розпочала зведення одного з перших вдосконалених ядерних реакторів у США. Проект Hermes став першою за більш ніж 50 років конструкцією реактора не на легкій воді, дозволеною до будівництва в країні, пише Interesting Engineering.

Реактор Hermes, за планом, має бути введений в експлуатацію у 2027 році. Особливістю проєкту є використання інноваційної технології з гранульованим паливом TRISO та теплоносієм з розплавленої фторидної солі.

Міністерство енергетики США інвестує до 303 мільйонів доларів у підтримку проєкту Hermes. Крім того, Kairos Power співпрацює з Національною лабораторією Лос-Аламоса для виробництва гранульованого палива TRISO та має угоду про спільну розробку з Управлінням долини Теннессі.

Комісія з ядерного регулювання США схвалила проєкт будівництва ще в грудні. За прогнозами компанії, це призведе до створення понад 55 постійних високооплачуваних робочих місць на території колишнього газодифузійного заводу K-33 в Ок-Ріджі.

"Ми надзвичайно щасливі розпочати будівництво в історичному технологічному парку Східного Теннессі", - заявив головний технічний директор та співзасновник Kairos Power Едвард Блендфорд. 

Реактор на легкій воді - це різновид реактора на теплових нейтронах, який використовує звичайну воду як теплоносій та сповільнювач нейтронів. У цьому типі реакторів паливо представлене у твердій формі подільних елементів. Серед усіх типів ядерних реакторів, реактори на теплових нейтронах є найпоширенішими, а серед них легководні реактори займають провідне місце. Такі реактори бувають трьох основних типів: водно-водяний енергетичний реактор (PWR), киплячий реактор (BWR), реактор з надкритичною водою (SCWR), який представлений більшістю сучасних конструкцій.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Велика Британія заявила про прогрес у проєкті STEP (Spherical Tokamak for Energy Production) - сферичного токамаку для виробництва енергії.

Головне