У NASA викрили Китай на маскуванні військової присутності у космосі 

У NASA викрили Китай на маскуванні військової присутності у космосі 

Китай продовжує займатися посиленням свого космічного потенціалу, зокрема зосереджує на зусиллі зміцнення військової програми у космічному просторі. На цьому наголосив очільник NASA Білл Нельсон, пише The Guardian. 

Він наголосив на тому, що більша частина нібито цивільної космічної програми КНР насправді є військовою і використовується як прикриття. За його словами, Сполучені Штати мають бути на сторожі.

"Китай домігся визначних успіхів, особливо за останні 10 років, але вони дуже, дуже потайливі", - розповів законодавцям США Нельсон. 

Водночас під час виступу перед Палатою представників він висловив сподівання, шо КНР ще "одумається" і "усвідомить, що космічний простір призначений для мирного використання". 

Окремо Нельсон наголосив на важливості того, щоб США знову випередити Китай із висадкою на Місяць. Голова NASA пояснив, що у протилежному випадку КНР, прибувши на супутник Землі, може сказати: "Це наша територія, тримайтеся подалі". До цього він говорив, що Пекін, якщо переможе у "космічних перегонах" ймовірно претендуватиме на "володіння" областю Місяця, багатої на ресурси.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у лютому стало відомо, що росія працює над створенням ядерної космічної зброї, яка могла б знищувати супутники. За оцінкою розвідки, її застосування потенційно має змогу порушити роботу значної кількості як комерційних, так і урядових супутників, від яких залежить "світ внизу" та які дають людям змогу користуватися мобільними та інтернетом, розраховуватися картками тощо.

 

Головне