NASA оприлюднило найдетальнішу в історії 3D-мапу Марса. Її створено лабораторією планетарної візуалізації імені Брюса Мюррея Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені.
Про це пише NASA.
"Це мозаїка, створена на основі зображень, зроблених NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Команда створювала мапу протягом шести років, з'єднавши близько 110 000 зображень Марса. Більшість фото поєднали за допомогою комп'ютерного алгоритму. Ще 13 000 зображень дослідники додали на карту вручну", – йдеться у повідомленні.
Кожен піксель мапи охоплює близько 25 кв. м поверхні Марса. Мапою можна користуватися просто у браузері. В окремих вкладках показані визначні місця планети.
Ключовою метою місії Perseverance на Марсі є астробіологія, включаючи кешування зразків, які можуть містити ознаки стародавнього мікробного життя. Марсохід охарактеризує геологію планети та минулий клімат, прокладе шлях для дослідження Червоної планети людиною та стане першою місією, яка збиратиме та зберігатиме марсіанські камені та реголіт.
Подальші місії NASA у співпраці з ESA відправлять космічні кораблі на Марс, щоб зібрати ці запечатані зразки з поверхні та повернути їх на Землю для поглибленого аналізу.
Нагадаємо, випробувальний політ SpaceX Starship може відбутися вже 10 квітня.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у МОН відреагували на мовний скандал з педагогом в Ірпені, яка викладала студентам російською мовою. У міністерстві пообіцяли вжити відповідні заходи щодо викладачки.