У Китаї розповіли, чому так і не прокинувся його “сплячий” роботизований всюдихід на Марсі

У Китаї розповіли, чому так і не прокинувся його “сплячий” роботизований всюдихід на Марсі

Китайський повністю роботизований марсохід Zhurong досі перебуває у "сплячці" попри те, що мав прокинутися торік у грудні. У сплячий режим його керовано було переведено у травні 2022 року на тлі настання "марсіанської зими".

Як пише Reuters, керівництво місії вважає, що вивести марсохід зі сну не дає надмірне скупчення піску та пилу.

Китайський ровер Zhurong, який важить 240 кг, оснащений шістьма науковими інструментами, включно з топографічною камерою високої роздільної здатності. Його головним завданням після "висадки" на Марс у травні 2021 року стало вивчення поверхні ґрунту та атмосфери планети. Працюючи на сонячній енергії, марсохід також шукав ознаки "стародавнього життя", включаючи будь-які підземні води та лід, використовуючи георадар.

За офіційними даними, які наводить керівництво місії, Zhurong працював на поверхні Марсу 358 днів та в цілому подолав 1921 метр.

Наразі на поверхні Марсу, окрім Zhurong, перебувають ще два роботизовані марсоходи - Perseverance і Curiosity. Перший - гуляє поверхнею планети понад два роки, другий - більш як 10.

Нагадаємо, космічний зонд ОАЕ зробив та надіслав на Землю детальні фото супутника Марса. Йдеться про світлини меншого з двох супутників, який називається Деймос, зроблені апаратом Al-Amal.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Нова Зеландія та Австралія стали свідками південного сяйва (Aurora Australis) напередодні, 24 квітня, увечері. Видовищне явище було видно навіть у тих містах, в яких його зазвичай його розгледіти не вдається. Так сталось завдяки так званому “сонячному цунамі”,

Головне