Супутник iS-33e, створений компанією Boeing, зазнав повного руйнування на орбіті. Це спричинило масштабні перебої у наданні послуг зв'язку в Європі, Африці та частині Азії, пише Interesting Engineering.
Оператор супутника - Intelsat - підтвердив його втрату. Компанія додала, що вже розпочала комплексний аналіз причин аварії спільно з Boeing та урядовими агентствами.
"Ми координуємо свої дії з виробником супутників Boeing та урядовими агентствами для аналізу даних та спостережень", - вказано у її заяві.
За даними Пентагону, супутник розлетівся на близько 20 уламків, які зараз становлять потенційну загрозу для інших космічних апаратів на сусідніх орбітах. Космічні сили США ведуть постійне спостереження за цими фрагментами.
Як відомо, у Boeing і без цього зараз багато проблем. Так, її космічний корабель Starliner визнали непридатним для повернення астронавтів з МКС на Землю, через що екіпажу доведеться повертатися на кораблі SpaceX вже у 2025 році. На додачу до цього, більш як 30 000 робітників авіабудівного підрозділу Boeing оголосили страйк. Наразі компанія перебуває у пошуках додаткового фінансування у розмірі 35 мільярдів доларів та планує скоротити 17 000 співробітників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайська ракета раптово розвалилася на орбіті, створивши хмару космічного сміття
Як писав "Ми-Україна" раніше, Rocket Lab "друкує" найбільшу у світі композитну ракету на 90-тонному 3D-принтері.