Суперлабораторія винаходів: Україна випереджує ворога у розробці БПЛА

Суперлабораторія винаходів: Україна випереджує ворога у розробці БПЛА

Україна випереджує ворога у розробці інноваційних безпілотників. Дедалі більше українських компаній, які займаються розробкою БПЛА, впроваджують технології штучного інтелекту.

Про це повідомило видання The Washington Post. Як зазначається, нове програмне забезпечення зі штучним інтелектом у безпілотниках враховує електронні перешкоди. Їх зараз часто застосовує рф.

Можливості штучного інтелекту допомагають безпілотнику виконати свою місію, навіть якщо його ціль рухається. Це є значним покращенням у порівнянні з наявними безпілотниками, які відстежують певні координати.

Потреби війни, як пише видання, перетворили Україну на своєрідну "суперлабораторію винаходів". Країна залучила інвестиції від відомих бізнесменів, включно з ексдиректором Google Еріком Шмідтом.

Понад 200 українських компаній, що займаються виробництвом безпілотників, зараз працюють разом з військовими підрозділами над удосконаленням безпілотників. Вони прагнуть покращити їхню здатність знищувати ворога та шпигувати за ним.

"Це технологічні перегони 24/7. Виклик полягає в тому, що кожен продукт в кожній категорії повинен змінюватися щодня, щоб здобути перевагу", - заявив віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров.

Федоров відповідає за українську програму "Армія дронів". Вона спрямована на максимальне використання Києвом розвідувальних і ударних безпілотників. Це має компенсувати значну перевагу рф у повітряній і артилерійській потужності.

Минулого року програма допомогла приватним компаніям підготувати понад 10 тис. операторів безпілотників. Протягом наступних шести місяців планується підготувати ще 10 тис.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, уряд України цьогоріч виділив 40 млрд грн на виробництво безпілотників. 

Головне