Створений у США дрон-ракетоносець готовий до польотних випробувань: що про нього відомо

Створений у США дрон-ракетоносець готовий до польотних випробувань: що про нього відомо

Пентагон та компанія General Atomics підготували до дебютних льотних випробувань дрон-ракетоносець LongShot. Цей БпЛА оснащений ракетами класу "повітря-повітря".

Як пише New Atlas, розробка цього безпілотника стартувала ще у 2020 році.

"LongShot поєднує в собі ракети класу "повітря-повітря" і дрон з реактивним двигуном, який можна запускати з винищувача. Це дозволить старим літакам протистояти більш просунутим супротивникам, дозволяючи LongShot атакувати та вести по них вогонь", - йдеться у тексті видання.

Йдеться про винищувачі четвертого покоління, яких достатньо на озброєнні у багатьох країн світу. Нова розробка дозволить зберегти їх від перетворення на "музейні експонати" за умови наявності бойових літаків п'ятого покоління, таких як російські Су-57, китайські J-20 або американські F-35, і очікуваного розгортання реактивних винищувачів шостого покоління.

Очікується, що випробування LongShot розпочнуться у 2024 році. Вони будуть зосереджені на оцінці основних характеристик керованості апарату. Отримані дані фахівці використають для планування подальших модифікацій та випробувань.

"Льотні випробування перевірять цифрові конструкції, які доопрацьовувалися протягом усього проекту. General Atomics прагне використати цей процес для швидкого створення інноваційних безпілотних засобів національної оборони", - прокоментував Марк Етвуд, старший директор з перспективних програм компанії.

Детальних даних про систему управління дрона, його дальність і швидкість польоту розробники поки що не розкривають. Ймовірно, безпілотник є не лише носієм додаткового озброєння, а й сам є дроном-камікадзе.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у серпні Lockheed Martin показала на широкий загал свою нову розробку – експериментальний надзвуковий реактивний літак X-59 QuessT (Quiet SuperSonic Technology).

Головне