США поновили виробництво ядерних боєголовок для нових ракет

США поновили виробництво ядерних боєголовок для нових ракет

Національне управління з ядерної безпеки (NNSA) Міненерго повідомило про успішне виготовлення першого плутонієвого ядра для модернізованої боєголовки W87-1. Як пише Inetesting Engineering, ця подія ознаменувала офіційне відновлення виробництва ядерних боєголовок у США після 35-річної перерви.

Боєголовка W87-1 замінить застарілу W78 і буде встановлена на міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) Sentinel, які прийдуть на зміну Minuteman III. Це має забезпечити безпеку, надійність та ефективність наземного компонента ядерної тріади США.

NNSA працює над відновленням виробничих потужностей, які занепали після "холодної війни". Метою є досягнення мінімальної продуктивності у 80 плутонієвих ядер на рік. Для порівняння, під час "холодної війни" США могли виробляти сотні таких компонентів щорічно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки зараз у росії ядерної зброї та чому шантаж нею вже не працює

Розробка першого сертифікованого плутонієвого ядра тривала вісім років і залучила експертів з різних організацій, включаючи Національну лабораторію Лоуренса Лівермора, Національну лабораторію Лос-Аламоса (LANL) та інші. LANL відповідала за виготовлення плутонієвих ядер, Ліверморська лабораторія - за їх проєктування, а Національний центр безпеки Канзас-Сіті - за виробництво неядерних компонентів.

Д-р Марвін Адамс, заступник адміністратора оборонних програм, назвав це досягнення важливим кроком у відновленні та модернізації можливостей NNSA з виробництва плутонієвих ядер відповідно до вимог Міністерства оборони.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого місяця американська  Lockheed Martin представила свою найновішу розробку у сфері ракетних технологій - AGM-158 XR.

Головне