Штучний інтелект підвищує загрозу ядерної війни, - генсек ООН

Штучний інтелект підвищує загрозу ядерної війни, - генсек ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш б'є на сполох через технології штучного інтелекту (ШІ), які можуть стати новим каталізатором ядерної війни. Він закликає ядерні держави серйозно поставитися до зобов'язань щодо нерозповсюдження і домовитися не застосовувати ядерну зброю першими, пише The Guardian.

"Людство знаходиться на вістрі ножа. Ризик застосування ядерної зброї досяг висот, небачених з часів холодної війни. Держави залучені до гонки озброєнь. Такі технології, як штучний інтелект, множать небезпеку. Усі країни повинні погодитися з тим, що будь-яке рішення про використання ядерної зброї приймається людьми, а не машинами або алгоритмами", - наголосив Гутерріш.

Кремль часто погрожує застосуванням ядерної зброї, а запаси ядерної зброї Китаю, хоч і невеликі порівняно з арсеналами США та рф, неухильно зростають.
Вашингтон та Москва тримають багато своїх міжконтинентальних балістичних ракет у стані підвищеної бойової готовності, готові до запуску при попередженні за кілька хвилин. Існують побоювання, що процедури запуску можуть бути оптимізовані за допомогою ШІ.

Хоча загальна кількість ядерної зброї зменшується, військові запаси боєголовок, готових до використання, знову почали зростати після тривалого спаду. І поки США пропонують нові переговори, Кремль від них відмовляється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франція випробувала оновлену ядерну ракету повітряного базування 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у літньому звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) зазначається, що країни-власники ядерної зброї взялись за модернізацію своїх арсеналів та приведення їх у бойову готовність. Двоє з них - США та росія - разом володіють майже 90% всієї ядерної зброї світу

 

Головне