Глобальна зміна клімату ставить під загрозу майбутнє шоколаду, змушуючи науковців та підприємців шукати інноваційні рішення для збереження улюбленого ласощів мільйонів. Про це пише The Independent.
Так, каліфорнійська California Cultured розробила метод вирощування какао-бобів з клітинних культур.
"Ми бачимо, що попит на шоколад катастрофічно перевищує те, що буде доступно", - пояснив гендиректор компанії Алан Перлштейн.
Їхня технологія дозволяє вирощувати какао-клітини у цукровому розчині, скорочуючи час дозрівання з 6-8 місяців до одного тижня.
Інші компанії, такі як Planet A Foods у ФРН, зосередились на створенні альтернатив какао. Вони розробили продукт під назвою "ChoViva", виготовлений з вівса та насіння соняшника, який імітує смак шоколаду.
"Ідея полягає не в тому, щоб замінити високоякісний 80% темний шоколад, а в тому, щоб на масовому ринку з'явилось багато різних продуктів", - зазначає представник компанії Джессіка Карч.
Тим часом, великі виробники шоколаду також долучаються до пошуку рішень. Компанія Mars відкрила дослідницький центр у Каліфорнійському університеті в Девісі, де вчені працюють над підвищенням стійкості какао-дерев до хвороб та змін клімату.
В Ізраїлі стартап Celleste Bio розробляє технологію вирощування какао-клітин у біореакторах, що привернуло увагу гіганта Mondelez, виробника шоколаду Cadbury.
Ринок шоколаду залишається величезним, з продажами у США, що перевищили 25 мільярдів доларів у 2023 році.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у липні в Італії на 82 році життя помер шеф-кондитер Роберто Лінгуанотто, відомий як автор десерту тірамісу.