Китай заявив про успішне завершення демонстраційних випробувань нової транспортної системи на магнітній подушці (маглев). Цей поїзд здатний розвивати швидкість до 1000 км/год, пише Interesting Engineering.
Випробування проводились у провінції Шаньсі на півночі КНР. Транспортна система була розроблена спільно Китайською корпорацією аерокосмічної науки та промисловості та провінцією Шаньсі.
Під час випробувань використовувався надпровідний транспортний засіб на магнітній подушці в трубопроводі довжиною 2 км у середовищі з низьким вакуумом. Тести показали, що поїзд здатний до контрольованого руху, стабільної підвіски та безпечної зупинки, а також може самостійно керуватися на поворотах маршруту.
Одним з головних досягнень випробування, як пише видання, стало підтвердження можливості створення та підтримки вакуумного середовища" на великих відстанях у великих масштабах". Це відкриває шлях до практичного застосування технології для міжміського сполучення.
Як відомо, Китай розпочав будівництво цієї транспортної системи в Янгао у 2022 році.
Технологія маглев (від англ. magnetic levitation), яка дозволяє поїздам левітувати та рухатися з неймовірною швидкістю за допомогою потужних магнітних полів, має низку переваг. Вона не створює хімічних побічних продуктів, має низький рівень шумового забруднення, а також є енергоефективною.
Китай планує використовувати цю надшвидкісну транспортну систему для з'єднання різних регіонів країни. За оцінками, вона зможе здійснити поїздку з Пекіна до Шанхаю приблизно за 1,5 години, що значно скоротить час подорожі між великими містами.
Як писав "Ми-Україна" раніше, китайська Shenyang Aerospace Xinguang Group створила першу у світі роботизовану китову акулу. Довжина біонічного хижака складає майже п'ять метрів, вага становить 350 кілограмів.