росія розробляє в Китаї новітні ударні дрони, - Reuters

росія розробляє в Китаї новітні ударні дрони, - Reuters

росія запустила в Китаї програму озброєнь з метою розробки та виробництва ударних безпілотників великої дальності для використання у війні проти України. Про це журналісти Reuters дізнались з від власних джерел з європейського розвідагентства та здобутих документів.

Виявилось, що "дочка" російської державної збройової компанії "Алмаз-Антей" - ІЕМЗ "Купол" - розробила та провела льотні випробування нової моделі безпілотника під назвою "Гарпія-3" в Китаї за допомогою місцевих фахівців. Компанія повідомила Міноборони рф про можливість масштабного виробництва цих дронів на заводі в КРН для використання в "спеціальній військовій операції" в Україні.

Згідно зі звітами, наданими компанією "Купол" російському МО, нещодавно розроблений безпілотник "Гарія-3" має можливість подолати відстань близько 2000 км, несучи вантаж вагою 50 кг. До російського підприємства були доправлені зразки цієї та інших моделей дронів китайського виробництва для проведення додаткових тестів за допомогою фахівців з КНР.

За інформацією, отриманою Reuters з двох окремих документів, "Купол" отримав сім військових безпілотників китайського виробництва, включаючи дві "Гарпії", у своїй штаб-квартирі в Іжевську. Рахунки були надіслані російською фірмою-посередником, один з яких вимагав оплати в юанях.

Європейські розвідувальні джерела стверджують, що це перше конкретне підтвердження постачання цілих китайських БпЛА до рф з початку війни в Україні.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило Reuters, що не знає про такий проєкт, наголосивши на існуванні в країні суворих заходів контролю за експортом дронів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай показав новий дрон-камікадзе: дальність польоту - 200 км

Експерти розділилися в оцінках ситуації:

  • Фабіан Хінц з Міжнародного інституту стратегічних досліджень зазначив, що постачання безпілотників з Китаю до рф, якщо підтвердиться, стане значною подією.
  • Семюел Бендетт з Центру нової американської безпеки, своєю чергою, вважає, що Пекін не ризикуватиме міжнародними санкціями за допомогу військовій машині Москви.

Reuters ще не отримав жодних коментарів від компаній "Купол" та "Алмаз-Антей", російського МО та Держдепу США.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 25 вересня китайська армія вперше публічно здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) у Тихий океан.

Головне