Перший в Україні "робот-пожежник" допущений до експлуатації в ЗСУ: що вміє

Перший в Україні

Міноборони оголосило про офіційне допущення до експлуатації в армії першого в країні інженерного наземного роботизованого комплексу пожежогасіння.

Як розповіли у відомстві, цей робот-пожежник являє собою мобільну гусеничну платформу, оснащену спеціальним обладнанням для подачі води під тиском або спеціальної піни для гасіння вогню. Ключовою особливістю комплексу є можливість дистанційного керування: оператор може направляти робота до епіцентру пожежі з безпечної відстані, контролюючи процес через відеокамеру об'єктивного контролю.

"Апарат працює на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості і до 400 м на пересіченій. Зображення з небезпечної ділянки, де відбувається ліквідація загоряння, оператор отримує з відеокамери об’єктивного контролю, яка встановлена на платформі", - йдеться у повідомленні.

Спочатку розроблений для цивільних рятувальних служб, комплекс був адаптований під військові потреби. Зокрема, було посилено ходову частину, збільшено дальність управління та час автономної роботи. Завдяки гусеничному шасі робот здатен долати складний рельєф, переїжджати палаючі уламки та працювати при екстремальних температурах. Також роботизований "пожежник" має здатність створювати "водну стіну" за допомогою потужного водомета.

Нагадаємо, Україна долучила понад 30 роботизованих собак до бойових дій Донбасі. Їх основна перевага полягає у майже повній невидимості для противника. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Україні запустили серійне виробництво робота Ratel H, призначеного для евакуації поранених з поля бою.

Головне