Перше у світі титанове серце імплантували пацієнту у США

Перше у світі титанове серце імплантували пацієнту у США

Світ медицини відзначив революційне досягнення в галузі кардіології - вперше в історії людині було успішно імплантовано повністю штучне металеве серце BiVACOR. Як пише The Independent, ця інноваційна розробка створена з титану і функціонує на технологіях, які використовуються в магнітних левітованих поїздах. 

Перша операція з імплантації титанового серця відбулася 9 липня 2024 року в медичному центрі Baylor St. Luke's в Техаському медичному центрі. Процедура була проведена в рамках дослідження Early Feasibility Study (EFS), схваленого Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA).

Унікальність штучного серця полягає у використанні технології магнітної левітації (маглев), аналогічної тій, що застосовується у високошвидкісних поїздах. Ця технологія дозволяє мінімізувати механічний знос і підвищити довговічність пристрою. Штучне серце має лише одну рухому частину - ротор, який ефективно перекачує кров без фізичного контакту з іншими елементами.

За словами представників Техаського інституту серця (THI), це тимчасове рішення покликане підтримувати життя пацієнтів, які очікують на пересадку донорського серця. Використання технології маглев у штучному серці є першим у своєму роді і відкриває нові перспективи в лікуванні серцевої недостатності.

Перший пацієнт з металевим серцем - 58-річний американець -  прожив з ним вісім днів перш ніж отримати донорський орган.

"Я неймовірно пишаюся тим, що став свідком першої успішної імплантації людині нашого повністю штучного серця", - прокоментував співзасновник BiVACOR Деніел Тіммс. 

Як писав "Ми-Україна" раніше,  дані нового масштабного дослідження, опублікованого в журналі The Lancet Public Health, свідчать, що міленіали та покоління X мають підвищений ризик захворіти на рак.

Головне