США спіткала критична нестачею ракет ППО через одночасні війни в Україні та на Близькому Сході. Про це пише WSJ.
Американська "оборонка" не встигає за попитом на ракети-перехоплювачі, особливо Standard Missiles. Боєприпаси такого типу використовуються для захисту Ізраїлю від іранських атак та судноплавства у Червоному морі. За період з тогорічного жовтня США випустили понад 100 таких ракет.
Виробничі потужності компанії RTX - виробника Standard Missiles - обмежуються кількома сотнями одиниць на рік. При цьому ці ракети купують не менше півтора десятка Вашингтону. Від початку війни між ХАМАС та Ізраїлем, тобто з 7 жовтня 2023 року, американські кораблі випустили перехоплювачів на суму понад 1,8 мільярда доларів. Флоту доводиться використовувати по дві ракети ППО на кожну ціль, при цьому одна Standard Missile "може коштувати мільйони доларів", тоді як іранська зброя - у рази дешевше.
"Це справді дорогі боєприпаси, щоб збивати цілі хуситів... і на заміну кожного витраченого ними боєприпасу йдуть місяці, і це коштує дуже дорого", - сказав один із чиновників Конгресу.
Під час іранської атаки на Ізраїль 1 жовтня США випустили 12 Standard Missiles та задіяли інші системи ППО. Проте американські та ізраїльські військові навмисно не збивали частину зі 180 іранських ракет, які, за їхніми розрахунками, не могли влучити у важливі цілі. Це було зроблено для економії ракет-перехоплювачів.
Пентагон намагається вирішити проблему, розглядаючи альтернативні технології та залучаючи нові компанії до виробництва систем ППО.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Rheinmetall відповів на погрози Кремля вдарити по заводу в Україні.