Французькі науковці повідомили про значний прорив у сфері ядерного синтезу, зумівши підтримувати гарячу плазму рекордні 22 хвилини.
Про це повідомляє Science Alert.
Це ще один крок до створення стабільного джерела чистої та майже безмежної енергії.
Що таке ядерний синтез?
Ядерний синтез - це процес, який повторює механізм, що відбувається в зірках: злиття двох атомних ядер, на відміну від поділу, що використовується в сучасних атомних електростанціях. Однак для його реалізації необхідно досягти температур понад 100 млн градусів Цельсія, що створює серйозні технічні виклики.
У Франції токамак WEST утримував плазму протягом 1337 секунд, що на 25% перевищує попередній рекорд, встановлений у Китаї. Це досягнення демонструє можливість контролювати процес створення та підтримки плазми, хоча ще потрібно подолати технологічні перешкоди, щоб реактори почали виробляти більше енергії, ніж споживають.
У найближчі місяці команда WEST планує збільшити тривалість роботи реактора та підвищити температуру. Науковці хочуть наблизитися до умов, необхідних для промислового використання ядерного синтезу.
Ці дослідження спрямовані на підготовку до роботи Міжнародного термоядерного експериментального реактора (ITER), який будується у Франції. Проєкт, започаткований ще у 1985 році за участю Китаю, ЄС, Індії, Японії, Південної Кореї, росії та США, мав почати роботу вже цього року, але через численні затримки та перевищення бюджету запуск відкладено щонайменше до 2033 року.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у США планують збудувати першу у світі термоядерну електростанцію - чим краща за АЕС.