Нові знімки зсередини реактора на АЕС "Фукусіма" викликають побоювання

Нові знімки зсередини реактора на АЕС

З моменту аварії на японській АЕС “Фукусіма” пройшло 12 років, однак станція досі може становити небезпеку. Про це свідчать свіжі світлини, зроблені роботизованими зондами всередині розплавлених реакторів станції. 

Як пише AP, на цих знімках видно оголені сталеві стрижні в основній несучій конструкції та відсутність частин її товстої зовнішньої бетонної стіни. Фахівці висловлюють побоювання щодо здатності зруйнованої станції пережити черговий землетрус або цунамі. 

Оператор АЕС Tokyo Electric Power Company повідомив, що сталева арматура всередині блоків “здебільшого не пошкоджена”, однак компанія упродовж наступних місяць проводитиме ретельний аналіз даних. Це потрібно для з’ясування шляхів та методів покращення сейсмостійкості атомних блоків. 

Видання зазначає, що усередині трьох реакторів АЕС досі залишається близько 880 тонн високорадіоактивного розплавленого ядерного палива. 

Губернатор префектури Фукусіма Масао Учіборі закликав Tokyo Electric Power Company "негайно оцінити рівні сейсмостійкості та надати інформацію таким чином, щоб жителі регіону могли легко її зрозуміти".

Нагадаємо, у березні 2011 року східне узбережжя Японії пережило найсильніший в історії землетрус силою 9 балів. Внаслідок спричиненого ним цунамі на АЕС "Фукусіма-1" відбулась ядерна катастрофа. Ця аварія стала однією з найсерйозніших в історії ядерної енергетики.

Одразу після катастрофи з навколишніх міст виїхало близько 150 000 осіб, вони і досі бояться туди повертатись.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент рф Путін дуже хоче захопити весь Донбас. Проте російським військам наразі не вдається захопити навіть половину Бахмута.

Головне