NASA вдалось перетворити 98% усієї сечі та поту астронавтів на питну воду

NASA вдалось перетворити 98% усієї сечі та поту астронавтів на питну воду

Астронавти на борту Міжнародної космічної станції досягли 98% рівня відновлення води на рахунок власних сечі та поту.

Про це пише Space.

Рециркуляція води є важливою віхою для низькоорбітальних космічних місій, які спрямовані на забезпечення основних потреб астронавтів без додаткових місій, спрямованих на поповнення запасів.

На МКС кожному члену екіпажу потрібно близько 3,7 літра води щодня для пиття, приготування їжі та гігієни, наприклад, чищення зубів. Дослідники NASA дійшли висновку, що з погляду води ідеальним було б відновлення 98% вихідної води, яку екіпажі беруть із собою у космос на початку тривалих місій.

За словами члена команди Космічного центру Джонсона, яка управляє системами життєзабезпечення на МКС Крістофера Брауна, їм вдалося зробити важливий крок уперед в еволюції систем життєзабезпечення — фактично астронавти втратять лише 2% взятої на МКС води, водночас 98%, що залишилися, продовжать циркулювати. За словами Брауна, те, що інженерам вдалося досягти такого результату — "досить круте досягнення".

Система контролю навколишнього середовища та життєзабезпечення (ECLSS) зуміла відновити воду із сечі за допомогою вакуумної дистиляції.

ECLSS складається з комбінації обладнання: системи відновлення води, яка збирає стічні води, і передових осушувачів, які вловлюють у повітрі МКС вологу з дихання й поту екіпажу. Система збирає всю воду, обробляє її та робить з неї питну.

Уся зібрана вода очищується серією спеціалізованих фільтрів і каталітичного реактора, який розщеплює будь-які сліди забруднень. Потім датчики перевіряють чистоту води. Якщо вона не відповідає стандартам, то її повертають на повторну обробку. До води також додається йод, щоб запобігти росту мікробів.

Команда дослідників зазначає, що вода, вироблена на борту МКС, перевершує якість води, яку перероблюють громадські системи водопостачання на Землі.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в NASA заявили про рекордну температуру термосфери Землі за 20 років.

Головне