Надтаємний китайський космоплан повернувся на Землю після 268 днів на орбіті

Надтаємний китайський космоплан повернувся на Землю після 268 днів на орбіті

Китайський секретний космічний апарат Shenlong ("Божественний дракон") успішно повернувся на Землю, завершивши 268-денну місію на орбіті. Це стало його вже третім орбітальним випробуванням, пише Interesting Engineering.

Цей багаторазовий експериментальний корабель здійснив посадку на спеціальному майданчику Лобнор в пустелі Гобі 5 вересня. Апарат було запущено 14 грудня 2023 року із космодрому Цзюцюань на ракеті Long March 2F.

Протягом місії Shenlong провів низку наукових експериментів та перевірку технологій багаторазового використання в космосі. Примітно, що дев'ять місяців тому Сполучені Штати зафіксували невідомий об'єкт, випущений з апарата на орбіту, що викликало значний інтерес у міжнародної спільноти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аматор-астроном сфотографував надтаємний китайський космоплан над Європою

Китай зберігає повну секретність щодо технічних характеристик Shenlong, не розкриваючи його розміри, вагу та інші деталі з моменту першого орбітального випробування у 2020 році. Цей апарат вважається китайським аналогом американського X-37B, який є одним з найсучасніших у світі космічних апаратів, здатних повертатися на Землю.

За даними державних ЗМІ Китаю, успіх експерименту демонструє зростаючу зрілість китайських технологій багаторазових космічних апаратів. Це відкриває шлях до більш зручних та доступних методів космічних подорожей для мирного використання космосу в майбутньому.

За даними астрофізика та космічного спостерігача Джонатана Макдауелла, всі три місії Shenlong включали випуск невеликого супутника або об'єкта на орбіту, а в другій і третій місіях основний космічний апарат, очевидно, проводив операції зближення та стикування з випущеним об'єктом.

Як писав "Ми-Україна" раніше, космічний корабель Starliner компанії Boeing завершив свою трьохмісячну випробувальну місію, завершивши її безпілотною посадкою в пустелі Нью-Мексико  6 вересня. Його екіпаж залишився на Міжнародній космічній станції.

Головне