Формування Місяця могло бути складнішим і відбувалося раніше, ніж вважалося раніше. Супутник Землі міг виникнути приблизно 4,43–4,53 мільярда років тому, що на сотні мільйонів років старше від попередніх оцінок.
Про це повідомили міжнародні дослідники, передає Science Alert.
Ця гіпотеза пояснює деякі загадки Місяця, зокрема меншу кількість ударних кратерів та дефіцит металів порівняно із Землею.
Вважається, що Місяць з'явився після зіткнення Землі з великим космічним об'єктом розміром з Марс. Від цього удару частина матеріалу була викинута на орбіту, де згодом сформувався Місяць. Його поверхня на ранніх етапах існування мала океан магми, який застигав. На основі аналізу місячних порід раніше вважали, що це сталося 4,35 мільярда років тому.
Однак нові дослідження зерен циркону, знайдених на Місяці, свідчать про інше. Завдяки радіоактивному розпаду урану в цирконі вчені визначили, що ці кристали утворилися 4,46–4,51 мільярда років тому. Ці дати не збігаються з існуванням магматичного океану, який мав би завадити утворенню циркону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не говоріть зайвого та покладіть гаманець на підвіконня: що ще треба робити в останній повний Місяць року
Для вирішення цієї невідповідності науковці припускають, що Місяць утворився значно раніше, а близько 4,35 мільярда років тому його поверхня була переплавлена внаслідок припливного нагрівання. На початку свого існування Місяць мав ексцентричну орбіту, що викликало тертя та нагрівання поверхні, яке могло розплавити її велику частину.
Це нове припущення встановлює вік Місяця в діапазоні 4,43–4,53 мільярда років, майже збігаючись із віком Землі (4,54 мільярда років).
Дані також пояснюють, чому Місяць має менше ударних кратерів, ніж очікувалося: раннє переплавлення стерло більшість слідів від зіткнень. Дефіцит металів на поверхні Місяця може бути наслідком того, що вони занурилися під час цього процесу. Ці відкриття не лише проливають світло на історію Місяця, а й допомагають глибше зрозуміти еволюцію нашої планети.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, на Марсі виявили непрацюючий апарат NASA.