Міністерство юстиції США подали судовий позов проти Google, вимагаючи продажу браузера Chrome. Також відомство наполягає на тому, що техногігант має поділитися даними з конкурентами та прийняти низку інших заходів для подолання монополії на пошук в інтернеті.
Як пише The Guardian, за пропозицією прокурорів, діяльність Google має жорстко регулюватися протягом 10 років під наглядом федерального суду Вашингтона. До цього суд вже визнав незаконною монополію компанії на онлайн-пошук та пов'язану рекламу.
На сьогодні Google контролює близько 90% ринку онлайн-пошуку.
"Незаконна поведінка Google позбавила конкурентів не лише критично важливих каналів збуту, а й партнерів зі збуту, які в іншому випадку могли б забезпечити вихід конкурентів на ці ринки новими та інноваційними способами", - вказано у судовій заяві Мін'юсту.
Серед інших вимог - заборона Google повертатися на ринок браузерів протягом п'яти років. Якщо інші заходи не допоможуть відновити конкуренцію, техногіганти можуть змусити продати ОС Android.
На додачу до цього, відомство хоче заборонити компанії купувати або інвестувати в конкурентів у сфері пошуку, ШІ-продукти та рекламні технології. Окремо планується припинити дію угод, за якими Google щорічно платить мільярди доларів Apple та іншим виробникам за встановлення своєї пошукової системи за замовчуванням.
У Google заявили про намір подати апеляцію. Компанія стверджує, що такі зміни зашкодять американським споживачам і бізнесу. Судові слухання щодо цих пропозицій призначені на квітень.
Як писав "Ми-Україна" раніше, цього місяця стало відомо, що Google опублікувала на картах нові знімки, на яких можна побачити розміщення українських військових систем. Згодом компанія цю ситуацію виправила.