Lockheed Martin показав свій надзвуковий реактивний літак X-59: чим він особливий (відео)

Lockheed Martin показав свій надзвуковий реактивний літак X-59: чим він особливий (відео)

Американська військово-промислова корпорація Lockheed Martin показала на широкий загал свою нову розробку - експериментальний надзвуковий реактивний літак X-59 QuessT (Quiet SuperSonic Technology).

Як пише Space.com, його особливість полягає у тому, що на відміну від інших літаків такого типу, він долатиме звуковий бар'єр не з гуркотом, а видаватиме звук, схожий на закриття дверей автівки.

Виробник, який будує авіасудно на заводі Skunk Works у Палмдейлі (штат Каліфорнія) за програмою НАСА Low-Boom Flight Demonstrator, опублікував відео, на якому X-59 викочується з ангару.

Робота над його проектуванням розпочалося ще у лютому 2016 року, льотні випробування, як очікується, почнуться цього року.

На кадрах компанії-виробника можна роздивитися "унікальну геометрію" X-59, яка має гостру подовжену носову частину завдовжки 11,5 метра. Видання зазначає, що через довжину "носу" пілоти літака не матимуть огляду з передньої частини кабіни. Щоб це виправити інженери облаштували повітряне судно системою зовнішнього бачення - XVS. XVS. По суті це є системою відеоспостереження, що складається з камери, спрямованої вперед, та дисплея, встановленого в кабіні перед пілотом X-59.

Надалі на літак чекають льотні випробування, після проходження яких Х-59 пролетить над житловими районами. Це дасть змогу фахівцям побачити, люди на землі реагуватимуть на набагато менш потужний звуковий удар. Усі зібрані будуть передані Федеральній авіаційній адміністрації (FAA) США, яка і вирішуватиме чи давати дозвіл на здійснення надзвукових комерційних польотів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у липні компанія SpaceX запустила в космос найбільший комерційний супутник Jupiter 3.

Головне