Китай розробляє кіберзброю, яка дозволить йому захоплювати під свій контроль супутники інших країн, позбавляючи їх спроможності передавати дані. Про це пише Financial Times з посиланням на "злиті" дані Пентагону.
Документи Міноборони США свідчать про те, що китайські розробники, імітуючі сигнали, які супутники одержують від своїх операторів, змушують їх дати збій або повністю перехоплюють контроль над ними.
У звіті наголошується, що завдяки цій технології КНР буде здатен "захоплювати контроль над супутниками, що зробить їх неефективним для підтримки систем зв'язку, зброї, спостереження та розвідки".
У США вважають, що Китаю вдалось досягнути значного прогресу у розвитку військових космічних технологій, у тому числі в галузі супутникового зв'язку.
Як відомо, у березні командувач Космічними силами США генерал-лейтенант Бредлі Чанс Зальцман американському Конгресу, що Пекін агресивно використовує свої можливості, намагаючись реалізувати свою "космічну мрію" стати передовою державою за межами земної атмосфери до 2045 року.
"Китай продовжує агресивно інвестувати в технології, призначені для порушення, деградації та знищення наших космічних можливостей", - сказав тоді він.
За його словами, КНР має загалом 347 супутників на орбіті, які може використовувати для "моніторингу, відстеження, націлювання та нападу на сили США у будь-якому майбутньому конфлікті".
Як писав "Ми-Україна" раніше, лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що перший військовий супутник-шпигун місцевого виробництва готовий. Він віддав наказ офіційним особам КНДР підготуватись до його запуску, однак точну дату не назвав.