Космічний телескоп "Хаббл" тимчасово припинив спостереження космосу - названа причина

Космічний телескоп

Американський оптичний телескоп "Хаббл", який перебуває на навколоземній орбіті з 1990 року, зіткнувся з проблемами в роботі гіроскопів. З шести наявних гіроскопів лише два залишаються справними. Про вихід з ладу останнього NASA повідомило 4 червня, пише CBS News.

У зв'язку з цим телескоп було переведено в безпечний режим. Було прийнято рішення надалі - приблизно з середини червня - застосовувати лише один справний гіроскоп, зберігаючи інший як резерв.

Фахівці запевняють, що це хоч і обмежить деякі спостереження, але дозволить легендарній обсерваторії продовжувати роботу до 2030-х років.

"Ми все ще вважаємо, що існує дуже висока надійність і ймовірність того, що ми зможемо дуже успішно керувати "Хабблом", займаючись новаторськими науковими дослідженнями, до кінця 2020-х років і навіть до 2030-х років", - заявив менеджер проєкту "Хаббл" Патрік Краус.

Менеджери проєкту говорять, що "Хабблу" найближчим часом не загрожує небезпека повернення на Землю. Останні розрахунки показують, що обсерваторія залишиться на орбіті щонайменше до 2035 року, що дає час розглянути можливі варіанти, якщо вони будуть виправдані в майбутньому.

Видання Inverse пише, що "Хаббл", який вже понад 30 років перебуває на навколоземній орбіті, стикається з низкою проблем, пов'язаних зі старінням обладнання та відсутністю сервісних місій. Останнє обслуговування обсерваторії астронавтами відбулося 15 років тому, і з тих пір телескоп функціонує без прямого втручання людини. Однією з головних перешкод для проведення нових сервісних місій є списання космічного корабля "Шаттл", який успішно стикувався з "Хабблом2 під час попередніх місій з обслуговування. Без "Шаттла" доставка астронавтів та обладнання до телескопа стає набагато складнішим завданням. Навіть якщо новий космічний корабель буде розроблений для сервісної місії, існує ризик невдалого стикування з телескопом та його пошкодження.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у травні група астрономів, використовуючи спроможності інфрачервоного космічного телескопа "Джеймс Вебб", змогли нарешті виявити кам'янисту екзопланету з атмосферою. Наявність цієї особливості у небесного тіла вважається "важливою для будь-якої можливості існування життя".


 

 

 

Головне