Китайський новітній радар, з дальністю 9600 км, виявив плазмові бульбашки над пірамідами у Гізі

Китайський новітній радар, з дальністю 9600 км, виявив плазмові бульбашки над пірамідами у Гізі

Китайські вчені, використовуючи потужний радар LARID (Low-latitude Ionospheric Radar for Investigating Disturbances) на острові Хайнань, виявили плазмові бульбашки над єгипетськими пірамідами та островами Мідвей. Про це пише Ineteresting Engineering.

Екваторіальні плазмові бульбашки - це незвичайні атмосферні явища в низькоширотних регіонах, викликані раптовою втратою заряджених частинок в іоносфері. Ці утворення, які можуть досягати сотень кілометрів в ширину, здатні порушувати сигнали GPS та перешкоджати супутниковому зв'язку.

"Великий радар LARID має дальність виявлення 9600 км", - зазначає видання.  

LARID, побудований минулого року, став першим радаром, здатним виявляти такі явища на великих відстанях. Так, цьогоріч 27 серпня Інститут геології та геофізики Китайської академії наук опублікував результати виявлення найбільшої на сьогодні плазмової бульбашки.

Видання пише, що радар LARID має унікальну здатність відстежувати рух плазмових бульбашок у реальному часі. Під час сонячної бурі з 4 по 6 листопада 2023 року вчені змогли спостерігати детальне формування бульбашок та їх рух, при чому найвіддаленіші сигнали були виявлені в Північній Африці та центральній частині Тихого океану.

Технологія LARID долає обмеження звичайних радарів, пов'язані з кривизною Землі, випромінюючи потужні електромагнітні хвилі, які відбиваються між іоносферою та землею. Це дозволяє радару покривати величезні відстані. За шість місяців експлуатації максимальна дальність виявлення LARID зросла втричі - від початкових 3000 км до нинішніх 9600 км.

Хоча LARID не призначений для військових цілей через низьку роздільну здатність, подібні технології вже використовуються китайськими військовими для виявлення цілей, включаючи винищувачі-невидимки F-22.

Як писав "Ми-Україна" раніше, днями китайський секретний космоплан Shenlong ("Божественний дракон") успішно повернувся на Землю, завершивши 268-денну місію на орбіті.

Головне