Китайська корпорація авіаційної промисловості (AVIC) оголосила про початок серійного виробництва перспективного гідролітака AG600.
Як пише SCMP, AG600, який розроблявся з 2014 року, є найбільшим у світі гідропланом. З довжиною майже 37 метрів та максимальною злітною вагою 53,5 тонни, він здатний злітати і приземлятися на воду при висоті хвиль до двох метрів. Літак може перевозити до 50 пасажирів і долетіти з острова Хайнань до будь-якої точки Південно-Китайського моря максимум за чотири години.
Перша партія передніх секцій фюзеляжу була зібрана наприкінці минулого місяця, а фінальна збірка відбуватиметься на заводі в місті Чжухай провінції Гуандун. Перші 17 гідролітаків призначені для Берегової охорони Китаю та Державної океанічної адміністрації.
AG600, як пише видання, відіграватиме важливу роль у патрулюванні берегової лінії, проведенні рятувальних операцій на морі, а також у транспортуванні вантажів та пасажирів. Його розробка є частиною стратегічного плану Китаю щодо оновлення свого авіаційного обладнання до 2027 року та зміцнення безпеки в Південно-Китайському морі.
Процес створення AG600 зіткнувся з низкою перешкод. Йдеться про технічні негаразди та період коронавірусної пандемії, як відтермінували його запуск, спочатку запланований на 2022 рік.
Двигуни стали "ахіллесовою п'ятою" гідролітака, як і багатьох інших китайських літаків. Інженерам довелося вдосконалювати турбогвинтові WJ-6, базовані на радянських АІ-20 1950-х років.
Як писав "Ми-Україна" раніше, китайські вчені розробили "віртуального головнокомандувача", здатного керувати військами Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) у масштабних комп'ютерних симуляціях. Ця система на основі штучного інтелекту імітує досвідченого "людського командира", приймаючи рішення та адаптуючись до ходу бою.