Китай використовує ШІ від Meta для військових технологій

Китай використовує ШІ від Meta для військових технологій

Китайські військові дослідники використовують загальнодоступну мовну модель Llama 2 від Meta Марка Цукерберга для розробки інструментів штучного інтелекту у воєнних та поліцейських цілях. Це відбувається попри заборону такого її використання, пише Interesting Engineering.

Наукові публікації, з якими ознайомились журналісти, показали, що шість науковців з трьох установ КНР, включно з Академією військових наук НВАК, створили проєкт ChatBIT на основі ранньої версії Llama. Система призначена для збору та обробки розвідданих і прийняття оперативних рішень.

За свідченнями вчених, їхня модель досягла 90% ефективності порівняно з ChatGPT-4, хоча використовувала лише 100 000 записів військових діалогів. У майбутньому ChatBIT Китай планує застосовувати для стратегічного планування, навчальних симуляцій та прийняття командних рішень.

"Це перші вагомі докази того, що військові експерти НВАК систематично вивчають і намагаються використовувати можливості відкритих програм Meta у військових цілях", - заявила наукова співробітниця Фонду Джеймстауна Санні Чунг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські дрони з ШІ: вже проведено тендер на 10 000 FPV з донаведенням, - Федоров

Як виявилось, Китайська корпорація авіаційної промисловості також використовує Llama 2 для розробки стратегій РЕБ. Цю ж технологію, окрім цього, застосовують у поліцейській розвідці для аналізу великих обсягів даних.

Meta, випускаючи свої моделі у відкритий доступ, забороняє їх використання у військових цілях, шпигунстві та розробці зброї. Водночас через їхню публічність техногігант має обмежені можливості контролювати дотримання цих умов. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у вересні Китай презентував новий далекобійний дрон-камікадзе, який потенційно може досягти Тайваню. Дальність його польоту складає 200 км.

Головне