Китай створив першого у світі робота-акулу: як її використовувати (відео)

Китай створив першого у світі робота-акулу: як її використовувати (відео)

Китайська Shenyang Aerospace Xinguang Group створила першу у світі роботизовану китову акулу. Про це пише Interesting Engineering.

Цей біонічний апарат, довжиною майже п'ять метрів і вагою 350 кілограмів, здатний точно відтворювати рухи справжнього хижака, включаючи плавання, повороти, пірнання і навіть рухи щелеп. Робот може розвивати швидкість до 0,7 метра на секунду і занурюватися на глибину до 20 метрів.

"Це найбільша біонічна риба. У китової акули сім приводних суглобів, і кожен суглоб вимагає обчислень, зв'язку та датчиків, що також є нашою ключовою технологією", - прокоментував конструктор дослідницького бюро технологій підводного руху Гао Чао.

Робот оснащений передовими оптичними камерами, датчиками, гідролокаційною технологією та системами позиціонування BeiDou. Це дозволяє йому виконувати різноманітні завдання, серед яких:

  • моніторинг якості води,
  • картографування підводного рельєфу,
  • виконання спеціалізованих місій.

Порівняно зі звичайними підводними роботами, біонічна китова акула має унікальні переваги. Її закрита конструкція запобігає забрудненню води, а обтічний корпус знижує ризик зіткнення з перешкодами та мінімізує шкоду для морського життя.

Окрім робота-акули Shenyang Aerospace Xinguang Group має в асортименті інші зразки біонічної продукції, включаючи золотих рибок, косаток та морських свиней. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, Китай оголосив про амбітний план побудувати першу у світі атомну електростанцію, що працюватиме на розплавленій торієвій солі. Цей інноваційний об'єкт планується ввести в експлуатацію до 2025 року в пустелі Гобі. 
 

Головне