Китай може обійти США у квантових та ядерних дослідженнях, - дослідження

Китай може обійти США у квантових та ядерних дослідженнях, - дослідження

Протягом наступного десятиліття Китай може випередити США та Європу в більшості передових технологій. Такого висновку дійшли експерти аналітичного центру Фонд інформаційних технологій та інновацій (ITIF) за підсумками півторарічного дослідження інноваційного потенціалу 44 китайських компаній у ключових технологічних секторах, пише Interesting Engineering.

"У цілому ми дійшли висновку, що хоча китайські компанії та галузі в більшості своїй не такі інноваційні, як світові лідери в західних країнах, вони наздоганяють їх, у багатьох випадках надзвичайно швидкими темпами, і масштаб їхніх зусиль величезний", - йдеться у звіті ITIF.

Китай, який довгий час вважався імітатором у сфері інновацій, зробив значний прорив завдяки цілеспрямованій науковій політиці. Уряд країни інвестував у STEM-освіту, створив світового рівня науково-дослідні інститути та промислові технопарки, надав фінансування та податкові пільги для наукових досліджень.

Результати цієї політики дають видимі результат. У деяких галузях, таких як комерційна ядерна енергетика, електромобілі та акумулятори, Китай вже лідирує або знаходиться на одному рівні зі світовими лідерами. У сфері квантових досліджень КНР домінує в квантових комунікаціях, хоча все ще відстає у квантових обчисленнях.

Експерти ITIF попереджають, що домінування Китаю в ключових технологіях може призвести до безпрецедентного зростання його військової могутності та геополітичного впливу. Для збереження технологічного лідерства США необхідно здійснити суттєві зміни на політичному рівні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Володимир Зеленський підтримав рішення Ради національної безпеки й оборони щодо впровадження нових санкцій проти низки фізичних і юридичних осіб із росії, Ірану та Китаю.

Головне