Японія відправить у космос унікальній супутник - апарат зроблений з дерева

Японія відправить у космос унікальній супутник - апарат зроблений з дерева

Японські науковці перебувають на порозі історичного досягнення - вперше в космос буде відправлено супутник, виготовлений з деревини. Про це пише Independent.

Команда дослідників з Кіотського університету спільно з компанією Sumitomo Forestry оголосили про завершення будівництва зонда LignoSat об'ємом лише 10 кубічних сантиметрів. Під час наземних випробувань з'ясувалося, що виріб з деревини магнолії, складений за допомогою стародавніх японських технік без використання клею чи гвинтів, достатньо міцний, аби протистояти жорстким умовам космосу.

Запуск LignoSat заплановано на вересень цього року з космодрому на Флориді за допомогою ракети-носія SpaceX. Після успішного випробування науковці сподіваються, що ця технологія відкриє шлях до будівництва космічних станцій та навіть будинків на інших планетах з використанням екологічно чистих матеріалів, таких як деревина.

Окрім цього, учасники проекту прагнуть зібрати дані про поведінку деревини у відкритому космосі, зокрема її температуру, реакцію на геомагнітні поля та розширення/стиснення в умовах мікрогравітації.

Поява дерев'яних супутників може стати революційним кроком у боротьбі з космічним сміттям та сприятиме ширшому використанню стійких і екологічних матеріалів у космічній галузі. Наразі ведеться робота над другою моделлю LignoSat-2.

Як писав "Ми-Україна" раніше, видання WSJ дізналось, що у лютому 2022 року - незадовго до початку широкомасштабного вторгнення в Україну - росія вивела на орбіту дослідницький супутник для випробування ядерної зброї космічного базування.

Головне