Японія анонсувала будівництво стаціонарного термоядерного реактора: подробиці

Японія анонсувала будівництво стаціонарного термоядерного реактора: подробиці

Японська Helical Fusion оголосила про намір побудувати перший у світі дейтерієво-тритієвий термоядерний реактор, здатний виробляти електроенергію необмежений час. Компанія з Токіо має намір розробити пілотний реактор на основі спірального методу магнітного утримання плазми, пише Ineteresting Engineering.

За словами гендиректора Helical Fusion Такаї Тагучі, компанія прагне "запустити перший у світі комбінований реактор зі сталим режимом роботи та почати виробляти електроенергію протягом наступних 10 років". Очікується, що початкова потужність реактора складе 50-100 мегават.

Такі реактори можуть знайти потенційне застосування як локальне джерело енергії для таких підприємств, як алюмінієві або титанові заводи, віддалені острови або великі кораблі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наймолодша АЕС України стане найбільшою в Європі: на якому етапі будівництво нових реакторів
 
Проєкт, відомий як HESTIA, використовуватиме дейтерій-тритієвий синтез з системами рідкометалевого бланкета для самостійного виробництва тритію. Реактор зможе працювати безперервно протягом року завдяки відсутності необхідності в плазмовому струмі.

Вартість будівництва першої такої електростанції оцінюється приблизно у 5 мільярдів доларів. Helical Fusion стверджує, що реакція синтезу ізотопів водню з використанням лише 1 грама палива виробляє стільки ж енергії, скільки спалювання 8 тонн нафти (50 бочок).

Компанія прагне ввести пілотний реактор в експлуатацію до 2034 року.

"Якщо ми запустимо пілотний реактор в експлуатацію в 2034 році на кілька років... ми зможемо приступити до будівництва комерційного реактора і ввести його в експлуатацію не раніше 2040 року", - сказав Тагучі.

Японія вже вклала 400 мільярдів єн (близько 2,8 мільярда доларів) у роботу Національного інституту термоядерних наук. Тагучі заявив про намір використати ці напрацювання для комерціалізації технології.

"У разі успіху цей проєкт може кардинально змінити енергетичну ситуацію в Японії... Це суттєво підвищить енергетичну безпеку Японії", - додав керівник Helical Fusion.

Водночас він визнав наявність певних викликів, серед яких - складнощі у зборі 1 трильйона єн для будівництва, розробка технології високотемпературної надпровідності для котушок та встановлення правил безпеки для отримання дозволів на зведення.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Китай анонсував запуск першої в світі АЕС з торієвими реакторами.

Головне