Як МКС, але під водою: британська DEEP створює підводні житлові модулі

Як МКС, але під водою: британська DEEP створює підводні житлові модулі

Британська технологічна DEEP розкрила свої плани щодо створення підводних житлових модулів. Ключовим проєктом компанії є "Система Sentinel" - підводне середовище проживання, яке дозволить людям жити і працювати на глибині 200 метрів протягом місяця, пише CNN.

"Sentinel може бути налаштований як для місії з шести осіб, так і для дослідницької станції з 50 науковців",  -говорить президент DEEP Шон Уолперт. 

Компанія розраховує, що ці модулі стануть для океану тим, чим Міжнародна космічна станція є для космосу.

Перед запуском Sentinel, запланованим на 2027 рік, DEEP представить менший прототип - Vanguard. Це житло розміром 12 на 7,5 метрів, розраховане на трьох людей, які зможуть перебувати під водою до тижня. Його запуск очікується на початку 2025 року.

Унікальність проєкту полягає в технології виробництва. Модулі Sentinel будуть надруковані на 3D-принтері групою з шести роботів, використовуючи сталь, армовану суперсплавом Inconel.

Проєкт DEEP може мати широке застосування: від наукових досліджень до рятувальних операцій. 

Професор морських наук Білл Деннісон,, який має досвід роботи в подібних підводних лабораторіях, поділився власним досвідом. 

"За тиждень життя під водою я дізнався про океан більше, ніж за всі інші тисячі занурень", - наголосив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, китайська Shenyang Aerospace Xinguang Group створила першу у світі роботизовану китову акулу.

 

Головне