Влада Ірану 24 грудня ухвалила рішення про зняття блокування з "деяких широко використовуваних іноземних платформ". Першими доступ отримають месенджер WhatsApp та магазин додатків Google Play, пише Bloomberg.
Відповідне рішення було прийняте одноголосно на засіданні ради за участю голови судової системи та президента Масуда Пезешкіана, який після свого обрання в липні обіцяв розширити інтернет-свободи для іранців.
Соцмережі, включаючи Facebook, X (колишній Twitter) та YouTube, були заборонені або обмежені в Ірані після протестів 2009 року. Влада звинуватила ці платформи у сприянні протестам та підбурюванні опозиції.
За даними організації Freedom House, Іран посідає третє місце серед країн з найбільш обмеженим доступом до інтернету, поступаючись лише Китаю та М'янмі. Протягом останніх років влада неодноразово повністю відключала інтернет під час масових протестів, зокрема у 2019 та 2022 роках.
В держінформагентстві IRNA повідомили, що процес зняття обмежень буде "багатоетапним та безперервним" і не обмежиться однією чи кількома платформами. Точна дата вступу рішення в силу поки не відома.
Видання зауважує, що багато іранських чиновників самі користуються забороненими соціальними мережами для ведення публічних акаунтів, що неодноразово викликало критику з боку громадськості та міжнародної спільноти.
Як писав "Ми-Україна" раніше, європейські спецслужби викрили схему вербування Іраном неповнолітніх для атак на ізраїльські об'єкти, зокрема посольства, в Європі.