Мінімалістичні мобільні телефони давно вийшли з моди у більшості країн світу, окрім Сполучених Штатів. Такі "смартфони" тут щорічно продаються тисячами на тлі зростання попиту з боку покоління Z. Йдеться про людей, які народилися між другою половиною дев'яностих та другою половиною двохтисячних (1996—2010 роки).
Як пише CNBC, у США досі не втратили популярність традиційні і добре всім відомі телефони розкладачки та слайдери.
“Я думаю, ви можете побачити їх у низки представників покоління Z - вони втомилися від екранів" , - сказав опитаний телеканалом галузевий експерт Хосе Бріонес.
Для прикладу, загалом за 2022 рік продаж телефонів-розкладачок HMD Global в США зріс, щомісяця з прилавків йшло десятки тисяч таких телефонів. Водночас за даними компанії, глобальний продаж кнопкових телефонів HMD знизився.
За даними Counterpoint Research, у 2022 році майже 80% продажів кнопкових телефонів у 2022 році припадало на Близький Схід, Африку та Індію.
Продажам сприяють і інфлюєнсери, які у США активно просувають такі смартфони для тих, хто має намір менше часу витрачати на соцмережі. Експерти говорять, що у випадках рекламування "антитехнологічних" гаджетів йдеться про "свідомий вибір", який може сприяти якості життя .
Як писав "Ми-Україна" раніше, китайські виробники смартфонів намагаються відійти від випуску дешевих моделей та вийти на ринок пристроїв високого класу. Таким чином вони прагнуть посунути з лідерських позицій гігантів галузі – американську Apple та південнокорейську Samsung.