Тактична ядерна зброя рф в Білорусі: чи оголосить Путін ядерну війну НАТО

Тактична ядерна зброя рф в Білорусі: чи оголосить Путін ядерну війну НАТО

Тактичні ядерні заряди вже у Білорусі. Відтепер це не лише заяви Путіна і Лукашенка. У правдивості слів президентів не сумнівається і американська розвідка, цю інформацію також підтвердили у ГУР МО та Міноборони Британії. Як реагуватимуть країни-члени Альянсу на реальну ядерну загрозу поблизу їх кордонів? Чи дійсно росія готова оголосити ядерну війну НАТО? На ці питання шукала відповідь наша кореспондентка.

Переміщення ядерної зброї рф до Білорусі: що відомо

Ядерний шантаж чи не остання ставка Путіна, аби залякати, поставити ультиматум і все ж спробувати домогтися свого. Спершу погрожували нам, тепер – НАТО. Переміщенням тактичних ядерних зарядів до неядерної держави – Білорусі – відкрито хизувалися Путін та Лукашенко ще минулого місяця. Але окрім заяв диктаторів, яким мало хто довіряє у світі, доказів не було.

Кілька днів тому американське видання CNN випустили статтю з посиланням на розвідку Міністерства оборони США.

"Високопосадовці розвідувального управління Міністерства оборони США повідомили невеликій групі журналістів, що в аналітиків немає причин сумніватися у заявах Путіна і немає причин сумніватися у тому, що він мав певний успіх у передачі зброї".

Голова Міноборони Британії Бен Воллес минулого тижня на запитання про переміщення ядерної зброї рф до Білорусі відповів, що теж бачить ознаки того, що цей процес відбувається.

Підтвердив, що тактична ядерна зброя вже у руках Лукашенка і представник ГУР МО Андрій Юсов.
Для тактичного ядерного озброєння в Білорусі є кілька типів носіїв. За різними даними, йдеться про штурмовики СУ-25, літаки МіГ-31 з ракетами "Кинжал" та протиракетні комплекси "Іскандер-М", які також можуть бути носіями ядерного начиння. Їх білоруські військові отримали від росіян у квітні. Згодом показали відео, як опановують техніку.

Максимальна дальність ураження ракет, випущених з "Іскандера", 500 кілометрів. Відтак з території Білорусі вони здатні долетіти до України, Польщі та країн Балтії.

Навіщо Путін та Лукашенко брязкають ядеркою?

Що замислили два сусідні лідери держав, брязкаючи ядерною зброєю на кордоні з країнами НАТО?

"Нагнітають, шантажують Захід. У них не вдалося на ЗАЕС створити це, а ядерний шантаж був спрямований на те, щоб Захід почав розмовляти з росією. От вони створюють такі прецеденти. До речі, "зернова угода" також про перемовини", - висловив думку експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Українська влада та вище військове керівництво неодноразово наголошували, що на будь-які угоди з ворогом не підуть, то ж остання ставка Путіна – говорити з нашими партнерами, вважають експерти. Для цього у ворога може бути ще один сценарій.

"За допомогою "вагнерівців", яких перекинули у Білорусь, провокування певного конфлікту безпосередньо з Польщею або Литвою. Після цього брязкання цією ядерною зброєю, але для максимального підняття ставок спробувати поставити світ на певну межу реальної ядерної війни для того, щоб потім терміново сідати за стіл переговорів і про щось домовлятися", - сказав політолог Ігор Рейтерович.

Після перших заяв Лукашенка та Путіна про переміщання ядерної зброї, а згодом найманців "Вагнера" до Білорусі у Польщі відреагували одразу.

Коли постане реальна загроза для країн Альянсу в НАТО реагуватимуть рішуче, кажуть експерти. Адже захистити "своїх" - концепція союзу.

На думку експертів, НАТО не чекатиме першого удару від рф, а нанесе превентивний удар у разі справжньої небезпеки.

Чи може Путін розпочати ядерну війну в Європі?

Чи готовий Путін перейти від шантажу до реальної ядерної війни у Європі?

"Ми до цього сценарію повинні насправді ставитися з усією відповідальністю. Більшою мірою навіть не Україна, бо ми до такого готові ще з 2022 року. НАТО треба думати, як на це реагувати і які дії робити у відповідь. Поляки роблять, вони перекидають війська до кордону, вони дуже серйозно про це говорять і про необхідність розміщення ядерної зброї на території Польщі", - додав Рейтерович.

Польща, Латвія та Литва звернулися до генсека НАТО та країн-партнерів з проханням вжити необхідних заходів, мовляв, співпраці росії та Білорусі ставить під загрозу безпеку Євроатлантичного простору та їх регіону.

Раніше Єнс Столтенберг заявив, що Москві та Мінську вже надіслали чіткий сигнал про те, що НАТО захистить кожного свого союзника.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Греції впав літак під час гасіння лісової пожежі.

Головне