Жінки в Європі заробляють менше за чоловіків: в яких країнах розрив найбільший

Жінки в Європі заробляють менше за чоловіків: в яких країнах розрив найбільший

Жінки в країнах Європи продовжують мати на 12% меншу зарплатню, ніж чоловіки, попри певний прогрес у сфері гендерної рівності. Про це свідчать дані аналізу Euronews Business.

Таким чином в середньому по регіону на кожні 100 євро, зароблені чоловіками, жінки отримують лише 88 євро.

Розрив в оплаті праці чоловіків і жінок в ЄС: країни з найбільшою та найменшою різницею

У 2023 році нескоригований гендерний розрив в оплаті праці варіювався від -0,7% у Люксембурзі до 19% у Латвії. Від'ємний показник означає, що жінки в середньому заробляють більше, ніж чоловіки.

Найгіршою є ситуація у Латвії, Австрії, Чехії, Угорщині та ФРН. Якщо представити ці дані в грошовому еквіваленті:

у Латвії жінки заробляють лише 81 євро на кожні 100 євро, які отримують чоловіки;
в Австрії та Чехії — 82 євро;
у Німеччині — 82 євро.

В Євросоюзі є лише однак країна, в які жінки отримують більше - це Люксембург. Найменший розрив в оплаті праці фіксується в Бельгії, Італії та Румунії - вонимають розрив менш як 5 євро

Чому жінки заробляють менше чоловіків

Єврокомісія визначила чотири основні причини гендерного розриву в оплаті праці:

  • Надмірна представленість жінок у низькооплачуваних секторах: близько 24% гендерного розриву пов'язано з секторальною сегрегацією. Жінки частіше працюють у низькооплачуваних галузях, таких як догляд, охорона здоров'я та освіта. Професії, де домінують жінки, часто систематично недооцінюються.
  • Нерівний розподіл оплачуваної та неоплачуваної роботи: жінки зазвичай працюють більше годин на тиждень, ніж чоловіки, але значну частину цього часу вони витрачають на неоплачувану роботу - догляд за дітьми та літніми родичами, домашні обов'язки.
  • "Скляна стеля": положення в ієрархії істотно впливає на доходи, при цьому жінки значно недопредставлені на вищих керівних посадах. Наприклад, менш ніж один із десяти генеральних директорів великих компаній — жінка.
  • Дискримінація в оплаті праці: у деяких випадках жінки досі отримують менше, ніж чоловіки, за виконання однакової роботи або роботи рівної цінності.
    ЄК також встановила, що велика частина гендерного розриву в оплаті праці в ЄС залишається необґрунтованою і не може бути пояснена такими факторами, як освіта, професія, робочий час або сектор економіки.

Як писав "Ми-Україна" раніше, генсек ООН Антоніу Гутерріш під час заходу, присвяченого Міжнародному жіночому дню заявив, що за нинішніх темпів прогресу для викорінення крайньої бідності серед жінок та дівчат знадобиться 130 років. Він наголосив на тому, що "кожні 10 хвилин жінку вбиває її партнер або член сім'ї, а близько 612 мільйонів жінок і дівчат живуть у тіні збройних конфліктів".

Головне