Влада Ірану вирішила змінити тактику і почала застосовувати нові способи для виявлення жінок без хіджабу - менш агресивні, ніж попередні. До цього кроку керівництво країни підштовхнули торішні масові акції протесту після загибелі Махси Аміні, пише Reuters.
"Методи, запроваджені після загальнонаціональних антиурядових протестів минулого року, поєднують використання камер спостереження та відмову у наданні державних послугах порушницям", - пише видання.
“Розумні” камери, встановлені повсюди у громадських місцях в Ірані, виявляють жінок, які порушують національний дрес-код, після чого їм надходять "листи щастя” – текстові повідомлення з попередженням про наслідки.
Інша новаторська практика, введена урядовим наказом, передбачає, що як приватному, так і державний сектори не надаватимуть послуги порушницям.
Іранські активісти заявляють, що поки нові метоли впливу на жінок бажаного владою результату не принесли. Проте, на їхню думку, вони можуть збільшити економічний тиск всередині країни.
"Тепер я ходжу вулицями без хіджабу - це мій спосіб підтримувати нашу революцію", - заявила 31-річна іранка Ройя, яку заарештовувал на три місяці під час листопадових акцій непокори.
"Ми не боїмося загроз режиму. Ми хочемо свободи… Цей шлях продовжуватиметься доти, доки ми не звільнимо нашу країну від клерикалів", — прокоментувала нові метоли Мар'ям, іранська старшокласниця з міста Керманшах на заході Ірану.
Як відомо, масові протести та заворушення в Ірані розпочались у вересні 2022 року у зв'язку із загибеллю молодої іранки Махси Аміні після того, як її за порушення правил носіння хіджабу затримала поліція моралі. Опозиціонери вважають, що дівчина загинула внаслідок побоїв, влада ці обвинувачення відкидає.
4 грудня 2022 року генеральний прокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері повідомив про розпуск поліції моралі та додав, що це відомство "не має нічого спільного з правосуддям".
Зобов'язання жінок носити хіджаб в Ірані закріплений законодавчо з 1983 року.
Як писав "Ми-Україна" раніше, наприкінці квітня іранська влада заявила, що розгляд справи щодо масового отруєння школярок в країні не виявив фактів, які б цей факт підтвердили. Натомість Тегеран заявив, що це цілеспрямована атака ворогів країни, націлена на “підрив духовенства”.