Речовина, яка роками слугувала заміною цукру у дієтичних напоях і десертах, може стати "зброєю" проти одного з найбільших викликів сучасної медицини – стійкості до антибіотиків.
Про це йдеться у дослідженні, проведеному в Університеті Брунеля у Великій Британії, пише Science Alert.
Вчені звернули увагу на сахарин – один із найвідоміших штучних підсолоджувачів – і вирішили перевірити, як він взаємодіє з бактеріями. Виявилося, що цей нібито невинний інгредієнт має досить агресивну сторону: він буквально руйнує стінки бактерій, деформує їхню структуру та зрештою "розриває" зсередини.
"Важливо те, що ця шкода дозволяє антибіотикам прослизнути всередину, пригнічуючи їх системи резистентності", – сказав мікробіолог Ронан Маккарті.
У рамках дослідження підсолоджувач випробували проти збудників, відомих своєю стійкістю. Йдеться про Стафілокок золотистий та кишкову паличку. Хоча реакція бактерій була різною, загальна тенденція обнадіює – сахарин може суттєво послабити ці небезпечні штами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парацетамол впливає на схильність до ризику - дослідження
Та на цьому вчені не зупинилися: вони розробили перев’язувальні матеріали з сахарином, які під час випробувань на свинячій шкірі виявилися ефективнішими за традиційні срібловмісні пов’язки.
"Це неймовірно! Зазвичай на розробку нового антибіотика потрібні мільярди доларів і десятиліття. Але тут ми маємо сполуку, яка вже широко використовується, і вона не тільки вбиває стійкі до ліків бактерії, але й робить існуючі антибіотики більш ефективними", - додавМаккарті.
Видання пише, що ситуація з антибіотикорезистентністю дедалі серйозніша: супербактерії вбивають мільйони людей щороку тому, що класичні препарати все частіше виявляються безрезультатними.
При цьому, ефективність сахарину треба підтвердити у клінічних умовах.
"Стійкість до антибіотиків є однією з головних загроз сучасній медицині.Такі процедури, як видалення зубів і лікування раку , часто залежать від антибіотиків для запобігання або лікування інфекції. Але лікарі все частіше стикаються з випадками, коли ліки більше не діють", - додав науковець.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, вчені створили нову речовину, яка може забезпечити знеболення без характерних для традиційних опіоїдних препаратів побічних ефектів.