У країнах, де основу харчування становлять білки рослинного походження - наприклад, горох, нут чи соєві продукти, - тривалість життя дорослих зазвичай вища.
Про це йдеться у міжнародне дослідження, проведене під керівництвом експертів з Університету Сіднея, повідомляє SciTechDaily.
При цьому у малюків віком до п’яти років наявність у раціоні великої кількості тваринних білків асоціювалася з меншою смертністю, тоді як у дорослому віці користь переважно мали рослинні джерела білка.
Науковці з Центру Чарльза Перкінса опрацювали дані про харчове забезпечення та демографію зі 101 країни за період понад півстоліття. В аналізі враховувалися економічні показники та чисельність населення, щоб краще зрозуміти, як тип білка впливає на середню тривалість життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яку олію категорично не можна використовувати для смаження - відповідь вас здивує
За словами дослідників, спостерігалася неоднозначна тенденція: для дітей у ранньому віці тваринні білки (зокрема, з м’яса, яєць, молочних продуктів) виявилися життєво необхідними, а от у дорослих натомість найсприятливіші показники тривалості життя зафіксовані там, де переважали білки з рослинної їжі.
Методика дослідження передбачала аналіз доступних статистичних джерел про виробництво продуктів у кожній країні, включно з інформацією про калорійність, кількість жирів і білків. До переліку досліджуваних увійшли країни з високим споживанням м’яса (США, Австралія, Аргентина, Швеція) та ті, де переважає рослинна їжа (Пакистан, Індонезія, Індія).
Після порівняння отриманих даних з економічними показниками стало зрозуміло, що країни з вищою часткою рослинного білка у харчуванні демонструють мають кращі показники довголіття, ніж ті, де у раціоні переважає білок тваринного походження.
Відомо, що надмірне споживання м’яса, особливо переробленого, пов’язане з ризиком хронічних захворювань - серцево-судинних, онкологічних, а також діабету другого типу. Натомість рослинні джерела білка - злаки, бобові, горіхи - сприяють зниженню таких ризиків.
Як писав "Ми-Україна" раніше, нові наукові дослідження припускають, що основною причиною щорічного збільшення ваги у більшості людей можуть бути не щоденні звички, а раптові події.