ВООЗ оголосила спалах вірусу mpox НС світового масштабу 

ВООЗ оголосила спалах вірусу mpox НС світового масштабу 

Всесвітня організація охорони здоров'я вдруге за останні два роки оголосила надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я міжнародного значення через спалах вірусу mpox. 

Як пише Reuters, нова хвиля захворювання почалася в Демократичній Республіці Конго (ДРК) і швидко поширилася на сусідні країни, включаючи Бурунді, Кенію, Руанду та Уганду. Особливе занепокоєння викликає поява нового варіанту вірусу - кладу Ib, який, вочевидь, легше передається через повсякденні тісні контакти, включаючи статеві і є більш смертоносним.

"Всі одноголосно погодилися, що нинішній спалах mpox, сплеск mpox - це надзвичайна подія. Те, що ми маємо в Африці, це вершина айсберга. … Ми не усвідомлюємо або не маємо повної картини цього тягаря mpox", - заявив на засіданні представник ВООЗ  Дімі Огойна.
 
Гендиректор Організації Тедрос Адхан Гебреїсус наголосив на необхідності скоординованих міжнародних дій для подолання цієї кризи. ВООЗ вже виділила 1,5 мільйона доларів на невідкладні заходи і планує залучити додаткові 15 мільйонів для реалізації плану реагування.

Станом на 4 серпня в Африці з від початку 2022 року було зареєстровано 38 465 випадків mpox та 1456 смертей. У Конго за поточний рік зареєстрували 14 000 випадків та 524 смерті. 

Mpox (раніше відоме як мавпяча віспа) - це інфекційне захворювання, що викликає симптоми, подібні до грипу, та характерні висипання на тілі. Хоча зазвичай хвороба протікає у легкій формі, в окремих випадках вона може призвести до летального результату.

Особливістю нинішнього спалаху є непропорційно високий рівень захворюваності серед дітей до 15 років, на яких припадає понад 70% випадків та 85% смертей у Конго. Експерти пов'язують це з високим рівнем недоїдання та відсутністю вакцинації проти віспи у молодших поколінь.

Африканський центр контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляє, що для ефективної боротьби з епідемією необхідно 10 млн доз вакцини, але наразі доступно лише 200 000. Це створює значні проблеми для реалізації програм вакцинації.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у червні ВООЗ та провідні вчені заявили про необхідність негайний рішучих дій для запобігання потенційній пандемії на тлі стрімкого поширення мутованого штаму вірусу віспи мавп (mpox) у Демократичній Республіці Конго.

 

Головне