Війна в Україні залишила майже 15 000 дітей без батьківської опіки, - омбудсман 

Війна в Україні залишила майже 15 000 дітей без батьківської опіки, - омбудсман 

Від першого дня широкомасштабного російського вторгнення майже 15 000 українських дітей залишилися без батьківського піклування. Відповідні дані оприлюднив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"З них 1855 – у зв’язку зі смертю батьків. Ці цифри лише з початку повномасштабного вторгнення", - наголосив він.

Він зауважив, що кожна дитина заслуговує на те, щоб рости в люблячій родині або принаймні в середовищі, максимально наближеному до сімейного. В Україні діє мережа дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), яка намагається забезпечити осиротілим дітям затишок і турботу. На сьогодні в країні функціонує понад 1300 таких ДБСТ, у яких виховується близько 9000 дітей. 

У своєму дописі омбудсман розповів, що потрібно для відкриття ДБСТ та яка допомогла такому закладу передбачена державою.

Нагадаємо, під час Саміту миру у Швейцарії генпрокурор Андрій Костін розповів, що, за підтвердженими даними, з моменту широкомасштабного вторгнення рф в Україну загинуло 12 000 цивільних, серед яких 551 дитина. За його словами, кожні 10 хвилин країна-агресорка скоює злочин проти України та українців. Загалом правоохоронці задокументували майже 130 000 воєнних злочинів, що в середньому становить 150 випадків на день. Серед них - 301 випадок сексуального насильства.

Як писав "Ми-Україна" раніше, за даними Офісу генпрокурора, з 2014 року росія вбила в Україні більш як 800 дітей.

Головне