Вчені створили нову речовину, яка може забезпечити знеболення без характерних для традиційних опіоїдних препаратів побічних ефектів.
Про це повідомляє SciTechDaily.
Йдеться про сполуку, що впливає на дельта-опіоїдні рецептори - один із трьох типів рецепторів, через які організм регулює відчуття болю.
Речовина, на відміну від стандартних опіоїдів, не викликає пригнічення дихання або звикання. Замість того, щоб взаємодіяти з рецепторами (mu, delta та kappa), які зазвичай стають "мішнню" болезаспокійливих засобів, дослідники сконцентрувалися на дельта-рецепторах.
Професор фармакодинаміки Джей Маклафлін сказав, що дельта-рецептори присутні на нервових шляхах, які передають сигнали болю. Однак, на відміну від інших типів, їх активація не загрожує життю пацієнта. На його думку, це відкриває шлях до створення нових, безпечніших форм знеболення.
Потреба в подібних розробках надзвичайно актуальна - за офіційними даними, мільйони американців живуть з хронічним болем, який суттєво обмежує їхню щоденну активність, а витрати на лікування сягають сотень мільярдів доларів щороку.
За словами Маклафліна, досліди на тваринах підтвердили: нова молекула справді полегшує біль без пригнічення дихання та інших небезпек. Він вважає, що розробка має великий потенціал не лише в сфері знеболення, а й у лікуванні інших захворювань, де задіяні схожі механізми.
Вчений наголосив, що для того щоб зробити відкриття доступним для широкого застосування, необхідні подальші дослідження та проходження клінічних випробувань.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у новому дослідженні вчені зрозуміли, що люди можуть впливати на процес старіння.