Вчені заявили про серйозний недолік користі голодування для здоров’я

Вчені заявили про серйозний недолік користі голодування для здоров’я

Людський організм здатен певний час функціонувати без їжі, але тривале голодування може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Про це повідомляє Science Alert.

Разом із цим, контрольоване голодування під наглядом лікаря може сприяти покращенню здоров’я, хоча короткі або періодичні його форми не завжди дають очікувані результати, як свідчать останні наукові дослідження.

Європейські та британські вчені провели дослідження, яке показало, що для значних змін у функціонуванні основних органів необхідно щонайменше три дні голодування. Лише після такого періоду відзначалися позитивні ефекти для здоров’я у 12 учасників експерименту, які протягом семи днів споживали лише воду. Дослідники зафіксували суттєві зміни в білковому складі крові, які свідчать про покращення стану серцево-судинної системи та потенційно знижують ризик ревматоїдного артриту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим можна снідати для схуднення — три рецепти та перелік найкращих продуктів

Однак тривале голодування може бути небезпечним, оскільки створює ризик серйозного зневоднення та інших ускладнень. Медики застерігають від голодування дітей, підлітків, вагітних, людей із діабетом чи розладами харчової поведінки. Також важливо забезпечувати достатнє споживання води, оскільки близько 20% рідини організм отримує через їжу.

Хоча вчені визнають потенційні переваги тривалого голодування, вони наголошують на необхідності додаткових досліджень. Це дозволить краще зрозуміти процеси, що відбуваються в організмі, і, можливо, знайти способи імітувати ефекти голодування без тривалого обмеження калорій.

Короткотривале періодичне голодування, яке отримало популярність останніми роками, може приносити інші переваги для здоров’я - зниження ваги, покращення апетиту, зменшення артеріального тиску та підтримання щільності кісток. Деякі дослідження навіть припускають, що воно може уповільнити процес старіння та продовжити тривалість життя.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені розкрили механізми впливу гострої їжі на організм людини, пояснивши біологічні реакції, що викликають як задоволення, так і потенційні ризики для здоров'я. 

Головне