Хронічна хвороба нирок може виникнути через зловживання знеболюючими препаратами, недостатнє споживання води, надмірне вживання алкоголю, куріння, ожиріння, нездорову їжу та поганий сон.
Про це повідомляє Science Alert.
У Великій Британії понад 10% населення має певну стадію хронічної хвороби нирок, а більше 600 000 осіб щорічно страждають від гострого ураження нирок, коли вони раптово перестають функціонувати, але можуть бути відновлені.
Основні функції нирок
Нирки виконують важливі функції для підтримки загального здоров’я, очищаючи кров від відходів, надлишку рідини та електролітів, таких як натрій і калій. Вони також беруть участь у регулюванні артеріального тиску, виробленні еритроцитів та підтримці балансу кальцію в організмі.
Якщо нирки пошкоджуються, їх здатність фільтрувати відходи порушується, а це у свою чергу моможе призвести до накопичення токсинів, затримки рідини та дисбалансу електролітів. також це може викликати різні проблеми зі здоров'ям, від високого кров’яного тиску до серцевих захворювань і порушень у кістках. Пошкодження нирок може прогресувати в хронічну хворобу нирок і навіть у ниркову недостатність.
Зміни способу життя можуть допомогти уникнути пошкодження нирок у майбутньому.
Науковці дали сім шкідливих звичок, яких потрібно уникати:
- Використання знеболюючих препаратів. Постійне застосування безрецептурних протизапальних засобів, таких як ібупрофен, може пошкодити ниркові канальці, що відповідають за реабсорбцію поживних речовин і рідин. Це особливо небезпечно для людей старшого віку або тих, хто має інші хвороби.
- Недостатня кількість води. Нирки потребують води для ефективного виведення відходів. Зневоднення може призвести до утворення каменів у нирках і інфекцій сечовивідних шляхів.
- Надмірне споживання алкоголю. Алкоголь може зневоднювати організм і підвищувати кров’яний тиск, що шкодить ниркам. Здорове споживання алкоголю обмежується 14 одиницями на тиждень.
- Куріння. Куріння підвищує ризик розвитку діабету, високого тиску та інших хвороб, що можуть пошкодити нирки. Також сигаретний дим містить токсини, які безпосередньо впливають на здоров'я нирок.
- Надмірна вага. Ожиріння збільшує навантаження на нирки, а також підвищує ризик серцевих захворювань та діабету, що є основними причинами хвороб нирок.
- Нездорова їжа. Вживання великої кількості ультраоброблених продуктів і їжі з високим вмістом солі може порушити баланс електролітів і знизити функцію нирок.
- Поганий сон. Неправильний режим сну може підвищити ризик розвитку хронічної хвороби нирок. Оптимальний час для сну для більшості людей — від 7 до 9 годин на добу.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, кожен ковток алкоголю підвищує ризик розвитку раку.