В Україні затвердили нову форму навчання, щоб українські діти за кордоном могли вчитися у двох школах одночасно

В Україні затвердили нову форму навчання, щоб українські діти за кордоном могли вчитися у двох школах одночасно

В Україні з початку навчального року запровадять нову форму навчання у дистанційних школах у кожній області. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками засідання уряду.

За словами голови Кабміну, нова форма навчання буде доступна у деяких дистанційних школах. Вона дозволить українським учням, які перебуватимуть під час навчального року за кордоном через війну, навчатися за українською програмою.

"Запроваджуємо нову форму навчання у вибраних дистанційних школах в кожній області. Учні, які перебувають за кордоном, вивчатимуть український компонент шкільної програми. Він займатиме 6-8 годин на тиждень. Решту предметів вони зможуть опанувати в школах країн, де наразі проживають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично", - зазначив Шмигаль.

Також він наголосив, що наразі за межами України перебувають близько мільйона дітей. 

"Наше завдання - зберегти їхній зв’язок з Батьківщиною і сприяти поверненню додому", - зазначив український прем'єр.

Крім того Шмигаль повідомив, що наразі 68% освітніх закладів мають укриття різного типу, в яких можуть розміститися 4,7 млн учнів та вчителів. 

"Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття уряд виділив ще в квітні – 1,5 млрд грн. У 2023 році плануємо облаштувати майже 1,5 тис. укриттів, загалом їх треба збудувати 5,4 тис. Всі вони мають відповідати критеріям надійності, безбар’єрності та енергоефективності", - заявив Денис Шмигаль.

Разом з тим він повідомив, що очного навчання у новому навчальному році в низці областей не буде. Однак рішення щодо форми навчального процесу буде ухвалювати місцева влада.

"З боку ОВА має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. Там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях", - наголосив голова уряду.

Як повідомляли "Ми-Україна", у школах, в яких не передбачено укриттів, будуть побудовані спеціальні “окремі” сховища, розповів заступник міністра освіти Андрій Вітренко.

Головне