Стрімкого зростання цін на овочі, як це було торік, в Україні не очікується. Однак сезонні коливання цін усе ж будуть.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
За його словами, аграрії у західних, центральних та північних регіонів України почали системно вирощувати овочі.
"Овочів цього року ми виростили в достатній кількості. Інше питання чи зможемо ми їх зберегти, бо інфраструктури для зберігання врожаю до весни не вистачає і вона не може з'явитися дуже швидко. Тому сезонні коливання цін на овочі все ж можуть бути", - розповів Висоцький.
Він зазначив, що переробна галузь розвивається попри війну, однак потребує інвестицій. Цьогоріч декілька десятків заводів уже запустилися або перебувають на етапі запуску.
Нагадаємо, 17 серпня член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин спрогнозував, що ціни на продукти почнуть рости з осені.
“По багатьох позиціях, зокрема, овочі, фрукти, навіть хліб, відбулося знищення цін місяць до місяця. Хоча, коли ми подивимося ціни липня місяця 2022 року до цін 2023 року, то там є ріст на рівні близько 11%. Нюанс полягає в тому, що літо традиційно є знищенням цін. Як правило, на жаль, починаючи з жовтня місяця (а іноді і з вересня), починається ріст цін, який продовжується до весни наступного року. Коли ми говоримо про споживчий кошик, то сезон закінчується, визначився найнижчий рівень цін і тоді починається ріст, який є максимальним в кінці весни наступного року”, – розповів він.
Такий процес називається “сезонною динамікою цін”. Наразі Україна знаходиться у найнижчому рівні сезонного падіння.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Європарламент визнав Лукашенка співучасником злочинів рф - експерт пояснив, що це означає.