В італійському селі з 46 мешканцями 30 осіб висунули свої кандидатури на місцевих виборах 

В італійському селі з 46 мешканцями 30 осіб висунули свої кандидатури на місцевих виборах 

Крихітне італійське село із населенням менше півсотні людей подало рекордну кількість претендентів на участь у муніципальних перегонах. В Інгрії, де проживає лише 46 осіб, а ще 26 зареєстрованих виборців мешкають за кордоном, аж 30 мешканців виявили бажання позмагатися за посаду мера, пише The Guardian.

42-річний чинний міський голова Де Сантіс, який очолює громаду з 2009 року, очікував конкуренції лише з боку 70-річного опозиційного радника Ренато Полетто. Однак ситуація ускладнилася, коли до перегонів несподівано долучився Стефано Венуті - житель Мілана, що має дачу в Інгрії.

Але справжній переполох викликало рішення матері Де Сантіса - Мілени Кроссассо - приєднатися до команди Полетто і балотуватися до ради від його списку, який складається з дев'яти жінок і одного чоловіка.

"Я просив [мою матір] приєднатися до мене, але після того, як вона побачила, що у списку Полетто переважно жінки, вона вирішила піти з ними. Всі вони волонтери, які дуже багато працювали на благо села", - зазначив Де Сантіс. 
 
За словами Кроссассо, це не вплине на родинну гармонію, адже і жінка, і її син прагнуть кращого для громади, а її участь дає змогу жіночому голосу бути почутим.

Інгрія, яка розташована в італійській долині Соана, стикається з типовими для гірських сіл проблемами: депопуляцією, обмеженим доступом до послуг, складнощами через снігопади взимку. А з 2022 року, коли село було визнано одним із "найгарніших" в Італії, додалася ще й потреба впоратися зі зростанням туристичного потоку. 

Вибори нової сільради відбудуться 8-9 червня.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президентська кампанія Джо Байдена зіткнулась з серйозним викликом, оскільки його підтримка серед виборців без вищої освіти - демографічної групи, що включає афроамериканців, латиноамериканок, молодь та жінок з передмість - суттєво знизилася порівняно з виборами 2020 року.

 

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.