Столиця Індії зіткнулася з серйозною екологічною кризою напередодні зимового сезону - поверхню річки Джамна вкрив товстий шар білої токсичної піни, яка нагадує на вигляд сніг. Про це повідомляє NDTV.
За даними екологів, утворення піни на поверхні пов'язане з високою концентрацією фосфатів у воді. Токсична піна несе серйозну загрозу здоров'ю людей, оскільки контакт з нею може викликати подразнення шкіри та проблеми з диханням.
Відеоролики із зображенням стану найбільшої притоки Гангу швидко стали вірусними.
🚨 Yamuna River condition, and people will take bath in it for Chhath Puja soon. 🙏 pic.twitter.com/FOTBGKhpDk
— Indian Tech & Infra (@IndianTechGuide) October 18, 2024
Паралельно з проблемами забруднення води, Делі страждає від критичного погіршення якості повітря. Згідно з даними Центрального управління з контролю за забрудненням повітря, загальний індекс якості повітря (AQI) в місті перебуває на позначці 293, що відповідає категорії "Погано".
Медики попереджають, що тривале перебування в умовах такого забрудненого повітря може викликати дискомфорт при диханні у більшості людей. Якщо ж ситуація погіршиться до категорії "Дуже погано", це може призвести до розвитку респіраторних захворювань у населення.
Як писав "Ми-Україна", раніше цього місяця Сідней закрив для відвідування пляжі після того, як на берег викинуло сотні чорних смоляних кульок. Експерти попередньо визначили їх як токсичні та небезпечні для людей.