Значна частина людей, які вважаються зниклими безвісти, це ті, хто був депортований. Про це розповів Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".
"Основна маса людей, яких ми розшукуємо - це депортовані. Багато людей було вивезено до росії", - зазначив Котенко.
При цьому він додав, що є багато випадків, коли людей вивезли до росії, однак вони потім змогли виїхати в Європу. Таких людей Україні часто допомагають відшукати міжнародні організації.
Крім того Олег Котенко розповів про алгоритм дій, які потрібно виконати, щоб подати заяву про зниклу людину.
"Дійсно, є алгоритм дій, який був розроблений ще рік тому, коли я став на посаду уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти. Ми з усіма нашими силовими структурами, правоохоронцями зробили цей алгоритм", - зазначив Котенко.
За його словами, цей алгоритм дій передбачає три кроки:
- перший крок - звернутися з заявою про зникнення людини до Національної поліції;
- другий крок - звернутися до Національного інформаційного бюро;
- третій крок - звернутися до Офісу з питань зниклих безвісти.
При цьому Котенко наголосив, що під час звернення до НІБ необхідно вказати, чи є зникла людина військовою, щоб потім її можна було подати на список для обміну.
"Я хочу, щоб до нас зверталися вже тоді, коли пройшло 15 діб. Тому що буває таке, що людина просто не виходить на зв'язок, бо немає зв'язку. До нас звертається дуже багато людей, ми витрачаємо час для пошуку, а через місяць з’ясовуємо, що хтось зовсім не пропадав", - зазначив Олег Котенко.
Як повідомляли "Ми-Україна", в Офісі Генпрокурора України не виключають, що Республіка Білорусь може причетна до депортації дітей з України.