Українцям дозволили поштою отримувати водійське посвідчення та автомобільні номери

Українцям дозволили поштою отримувати водійське посвідчення та автомобільні номери

Водійське посвідчення та номерні знаки для автомобілів відтепер в Україні можна отримувати поштою. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Встановлено, що особа за бажанням та за додаткову плату може отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, номерні знаки із використанням засобів та обʼєктів призначеного оператора поштового звʼязку шляхом надання послуг поштового звʼязку, у тому числі через курʼєра", - повідомив представник уряду.

Також у період дії воєнного стану дозволено пересилати в міжнародних поштових відправленнях посвідчення водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії. Спеціально для цього передбачено проведення автоматичних перевірок інформації про осіб, необхідної для допуску їх до керування транспортними засобами, у реєстрах та базах даних, доступ до яких має МВС. Перевірка цих даних використовуватиметься для оформлення, персоналізації, повернення, обміну, видачі посвідчень водія, реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортного засобу, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Нагадаємо, в Україні з 7 серпня запрацював сервіс з бронювання номерних знаків для авто онлайн. Скористатися послугою з замовлення номерного знаку для авто можна через електронний кабінет водія. 

Як повідомляли "Ми-Україна", українці зможуть складати практичний іспит на отримання посвідчення водія необмежену кількість разів. Якщо кандидат у водії не пройшов іспит, то наступну спробу можна повторити через 10 календарних днів. 

Раніше стало відомо, що у ЦНАПах можна буде скласти теоретичний іспит на отримання водійського посвідчення. Послуга доступна по всій території України. Однак лише у тих ЦНАПах, які мають необхідне обладнання.

Головне